Kavitasyon

Ultra-Kavitasyon cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Ultra-Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir. Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

Luvitra Ultra-Kavitasyon’un Avantajları

Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.

Luvitra Ultra-Kavitasyon'un Farkı

Luvitra Ultra Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması...

Kavitasyon en çok vücudun yağ birikiminin fazla olduğu göbek, bel, basen bölgelerine uygulanır. Bu bölgelerdeki yağ dokuya odaklı ses dalgaları gönderilir.

Ses dalgaları bu alanda yoğunlaşarak yağ hücrelerinin zarlarının parçalanmasına neden olmaktadır. Parçalanan ve bütünlüğü bozulan yağ hücreleri, vücudun savunma hücreleri tarafından kan ve lenf yoluyla karaciğere gönderilerek buradan uzaklaştırılır

Kavitasyon seans uygulaması 1 ya da 2 hafta aralıklarla uygulanır. Uygulama sonrasında minimum 2 cm bir çevresel incelme hedeflenir. Ortalama 5 ila 10 seans uygulama önerilmektedir.

Kavitasyon uygulamasından sonra açığa çıkan fazlaca yağ dokusunun eritilmesi için, yağsız diyet önerilmektedir. Kavitasyon seansından sonra günlük 1,5 litre kadar su içilmesi metabolizmayı da ayrıca hızlandırır.

Kimlere Uygulanamaz?

  • Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında,
  • Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,
  • Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde,
  • Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,
  • Hamilelerde,
  • Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde kullanılmaz.


Luvitra Ultra-Kavitasyon ile İncelme, Zayıflama ve Yağ Eritme

Luvitra Ultra Kavitasyon, kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Luvitra Ultra Kavitasyon’un bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.

Luvitra Ultra Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.