LPG Tedavisi

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adını verdiğimiz derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir fenomendir.
Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır...

LPG Nasıl Etki Yapmaktadır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır

LPG Tedavisi İle Endormoloji Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 15-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir.
LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 dakika sürmektedir.

LPG Tedavisi Kilo Kaybı Yapar Mı?

Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

LPG Tedavisinin Estetik Amaçlı Uygulama Alanları

  • Selülit Tedavisi
  • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
  • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
  • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

LPG Tedavi Amaçlı Kullanım Alanları

  • Spor yaralanmaları
  • Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji...)
  • Travma ve yanık sonrası skarlar
  • Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
  • Lenfodem tedavisi

Üyenin ihtiyacına göre hafta da 2-3 seans olmak üzere 15-20 seanslık paket programlar halinde uygulanmaktadır.

Uygulamanın etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 8 seansdan itibaren sonuçlar alınmaya başlanmaktadır. Sonuçların korunabilmesi için ayda bir seans LPG uygulaması tavsiye edilmektedir.

LPG, aşırı varis problemi olanlar, hamileler, kanama problemi olanlar, epilepsi hastaları ve kanser vakalarında uygulanmaz.