VEYSEL ŞENEL

GENÇ BİR PATRON

Çok küçük yaşta, çırak olarak başladı yoluna Veysel Şenel. 4 yıl çıraklık ve yardımcılık yaptıktan sonra 5. yıl en genç patronlardan biri olarak kendi kuaförünü açtı. Şişli'de ufak bir salonda kendi işini kuran Şenel, bundan 5 yıl önce Ulus semtinde Salon Veysel'i kurdu. İşinde kazanmış olduğu deneyimler ona yeni fikirler verdi ve bu vizyonla bir çok ilkin gerçekleştiği Salon Veysel'in bugünlere gelişini sağladı.

GENİŞ BİR VİZYON VE YENİ FİKİRLER

Şenel önceki işinde kazandığı tecrübeyi yeni salonunda da başarılıyla uygulamış. Üstelik bu tecrübeyi yeni bir vizyonla çok daha renkli hale getirmeyi başarmış: İlk olmak.

"Nasıl yapalım nasıl edelim diye düşünürken, insanların daha önceleri bizlerden neler talep ettiklerini sordum kendime.

FİKİRLER ÇORAPLA BAŞLAMIŞTI

Birçok cevap gelmişti aklıma. Bunlardan biri de, insanların pedikürden sonra, yeni çoraplar talep etmeleri oldu. Ve şu bilinen bir gerçektir ki, Türkiye'de ki erkeklerin hiçbiri kendilerine gidip çorap almak istemezler. Genelde bu ihtiyaçları hanımları veya anneleri tarafından karşılanır. Bu fikirden yola çıkarak salona kaliteli, iyi çoraplar koymaya karar verdim ki erkekler kendi çoraplarını kendi beğenilerine göre satın alsınlar." diyor Veysel Şenel ve cilt bakımını salonuna koyma kararını şöyle anlatıyor:

"Mesleğe girdiğimden bu yana erkeğin çok ihtiyacı olmasına karşın, hiçbiryerde cilt bakımı yaptırdığını duymadım. Bunun başlıca nedeni maalesef Türk erkeğinin bayanların cilt bakımı yaptırdığı yerlere gidip de cilt bakımı yaptırmaya çekinmesidir. İşte bu nedenden dolayı salonumuza cilt bakımı kısmını koymaya karar verdim. Kısa bir süre sonra ise bu kararımın kesinlikle isabetli bir karar olduğunu anladım çünkü resmen bir talep patlaması yaşadık. İnsanlar ciltlerinin ne kadar yardıma ihtiyaçları olduğunu bizim sayemizde anladılar. Akneli, yağlı, sivilceli ciltlere sahip insanlar, nasıl olup da bu şekilde yapabildikleri şaşırdılar."

Yeni fikirler bununla bitmemişti. Şenel, erkeklerin çok da ihtiyacı olduğu ama bir türlü bunu anlatmaktan çekindileri bir konuda daha erkeklere yardımcı olmaya başladı: Epilasyon. "Bilirsiniz, kuaförde sizinle kuaförünüz arasında bir dostluk kurulur ve o ortamda çeşitli şeyler konuşulmaya başlanır. Öyle ki, insanlar samimi ortamlarda sıkıldıkları konuları daha kolay size açarlar. Zaman içerisinde erkeklerin kulak içerisindeki kıllardan, yanaklarda çıkan kıllardan rahatsızlık duyduklarını anladık. Makasla kesmek veya pamukla yakmak gibi ilkel yöntemler yerine erkeklerin modern yöntemlerle bu kıllardan bir şekilde kurtulmaları gerekiyordu. Bu düşünceden yola çıkarak salonumuzda erkeklere epilasyon hizmetini başlattık ve bu da beylerden oldukça ilgi gördü."

İLK DEFA ERKEKTE EPİLASYON

Salon Veysel'in en büyük ilklerinden biri de şüphesiz kuaförde solaryum fikri olmuştur. Özellikle gençlerin daha bakımlı ve sağlıklı görünmek için gittikleri solaryum çok konuşulmaya başlanmıştı ki Veysel Şenel, Salon Veysel'e solaryum cihazı alma kararını verdi. Oldukça isabetli olan bu kararın ardından, yoğun talep nedeniyle tek bir cihaz, yerini kapalılık korkusu olanların bile çok rahatlıkla kullanabileceği üç yeni modern cihaza bırakmıştı. Derken Salon Veysel'i örnek alan diğer kuaförler de, salonlarının bir bölümünü solaryuma ayırmaya başlamışlardı. "Bunu başlatmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum" diyen Şenel, "Bir şeyi ilk yapmanın mutluluğunu yaşadım. Umarım insanlara birşeyler kazandırmışımdır." diyerek asıl ilkten bahsetmeye başlıyor.

İNTERNETTE BİR TÜRK KUAFÖRÜ

2000'li yıllara adım atarken, Türkiye'de ilk defa bir erkek kuaförü Internet'in sanal ortamında hayata geçti. "Dünyanın her neresinde olursanız olun, yaptıklarımız hakkında, solaryum, cilt bakımı, saç bakımı gibi konularda istediğiniz bilgiye anında ulaşabileceksiniz. Üstelik web sitemiz sayesinde bizlerden online randevu alabilecek, yeni fikirlerinizi bizlere aktarabileceksiniz. Bunun mutluluğu inanılmazdır. Web sitemizin tasarımcısı Onur Tuncer'e ve Sayın Metin Şen'e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Salon Veysel olarak tüm personelimizle beraber, hergün daha iyi bir hizmet için elimizden geleni yapıyoruz ve bundan da büyük mutluluk duyuyoruz."